مان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارترمان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارتر

اخذ اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی کشور یونان

یونان با دارا بودن فرهنگ و تمدن مدیترانه ای و مناظر و تفرجگاه های متنوع, از سال ها پیش به یکی از هدف های توریستی مردم از سراسر جهان تبدیل شده و حتی با قسمت های دیگر مدیترانه مثل ایتالیا و اسپانیا برابری می کند. با توجه به این مزیت، کشور یونان سالیانه بین ۸ تا ۱۰ ملیون توریست دارد. سیاست این کشور بر این مبنا است که کیفیت توریست های کشور را بالا برده و از طریق قانون اقامت از طریق تمکن مالی به افراد با تمکن مالی بالا (A Class Tourist) اجازه اقامت داده، تا به موجب این سیاست رشد اقتصادی این کشور توسعه یابد.
از جاذبه های یونان که باعث گردشگری و اقامت در این کشور زیبا و تاریخی توسط اتباع خارجی شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:
گالری ملی هنر، باغ ملی آتن، موزه آکروپلیس, معبد هفستوس، سواحل آتن، استادیوم پاناتینائیکو، معبد زئوس المپی، موزه ملی باستان شناسی، کرامیکوس، میدان سینتاگما، آگورای باستانی آتن، آکروپلیس، پارتنون، ارختیوم
مزایای زندگی در یونان:
·         دارای موقعیتی استراتژیک در مدیترانه ای ( دروازه ای برای رسیدن به اتحادیه اروپا و جنوب شرقی اروپا)
·         واحد پول کشور یورو
·         یکی از امن ترین کشورها در منطقه مدیترانه با مردم مهمان نواز است.
·         دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است (که برای گردشگری در طول سال ایده آل میباشد)
·         مناظر دیدنی و جذاب با سواحل شگفت انگیز و کوههای به یاد ماندنی.
·         دارای میراث فرهنگی منحصر به فرد و گنجینه های باستان شناسی است.
·         مقصد مورد علاقه برای گردشگران بین المللی
·         بالا بودن استانداردهای مراقبتهای بهداشتی خصوصی و آموزش خصوصی در یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا

شما می توانید بر اساس قانون تمکن مالی , بدون نیاز به انجام سرمایه گذاری و تنها با نشان دادن درآمد ثابت در ایران برای اخذ اقامت کشور یونان اقدام کنید

اخذ اقامت و شهروندی کشور یونان بدون نیاز به سرمایه گذاری

:بر اساس ماده ۲۰ , قانون ۴۲۵۱/۲۰۱۴ و با تصمیم دبیر کل منطقه, اجازه ی دریافت اقامت دو ساله به شهروندان کشورهای جهان سومی در صورتی تعلق می گیرد که فرد متقاضی ویزای خود را در کشور جهان سومی اخذ کرده باشد و مدارک لازم مبنی بر دارا بودن درآمد کافی و پایدار سالیانه جهت تامین هزینه های زندگی را ارائه دهد.هر سه سال احتمال تغیر قانون نیز وجود دارد .

ممکن است شهروندان کشورهای جهان سوم متقاضی دریافت اقامت همراه با خانواده نیز باشند . در این صورت طبق ماده ی ۱- بند ۱- قانون شماره ۴۲۵۱ , فرد مطابق با برنامه ی موجود برای دریافت اقامت متقاضیان وابسته اقدام خواهد کرد . اقامت افراد وابسته همراه با اقامت متقاضی اصلی منقضی خواهد شد . ارائه ی مدارک مورد نیاز در زمان مقرر نیز می تواند به صورت فردی و یا جمعی نیز صورت پذیرد .

مدارک مالی ارائه شده برای هر فرد می بایست به ارزش ۲۰۰۰€ در هر ماه (سالیانه ۲۴۰۰۰€) نیز باشد .

هزینه ی دریافتی برای هر یک از افراد متقاضی وابسته نسبت به متقاضی اصلی  :

۲۰% افزایش قیمت برای همسر متقاضی اصلی .

۱۵% افزایش قیمت برای هر یک از فرزندان متقاضی اصلی .

مقدار کلی هزینه ی تصویبی ممکن است به صورت یک مدرک مالی  بازنشستگی ,سود سپرده حساب بانکی و یا مدرکی که تحت مالکیت فرد حقیقی با شرایط مناسب مالی و حقوقی جهت پوشش کل هزینه های زندگی وی در کشور یونان بدون نیاز به ارائه ی فیش حقوقی یا فعالیت های وابسته ی اقتصادی باشد نیز اختصاص داده شود.

مطابق با ماده ی ۲۰,شهروندان متقاضی کشورهای جهان سومی برای دریافت اقامت کشوریونان از طریق طرح بازنشستگی می تواند بدون در نظر گرفتن میزان حقوق دریافتی بازنشستگی نیز اقامت خود را تمدید کند . در این صورت  فرد دیگر اجازه ی دسترسی به بازار کار کشور یونان را نخواهد داشت .

توجه داشته باشد

 اعضای خانواده شامل :

همسر ضامن (بالای ۱۸ سال سن داشته باشد) . تنها یک همسر شامل می شود .

فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال (فرزند متقاضی , فرزند همسر متقاضی و یا فرزند هردو) .

فرزند خوانده ی مجرد زیر ۱۸ سال (فرزند متقاضی , فرزند همسر متقاضی و یا فرزند هردو).

در ازدواج های چند همسری , شخص متقاضی اصلی , همسران و فرزندان مجاز به دریافت اقامت نمی باشند .

متقاضیان ( اصلی و وابسته ) کافیست فقط یک بار به کشور یونان وارد شوند و پس از آن موسسه حقوقی و داوری بین الملل ایرانیان با وکالت رسمی دریافت شده از متقاضی ( شخص متقاضی می تواند وکالت خود را در کشور خود و یا دولت یونان به ثبت رساند ) تمامی مراحل را انجام خواهد داد.دریافت اقامت شما در کوتاه ترین زمان ممکن ( حداکثر شش ماه ) توسط وکلای خبره ی ما انجام خواهد شد .

در سال های اخیر مهاجرت به یونان با اثبات تمکن مالی برای افرا با درآمد بالا امکان پذیر شده است. سرمایه گذاری در یونان با راه های مختلفی از جمله با اثبات تمکن مالی و یا ثبت شرکت و…صورت میپذیرد. هم چنین ادامه تحصیل در یونان و مهاجرت توریستی به یونان از دیگر راه های مهاجرت به یونان است.
به طور کلی سرمایه گذاری در یونان به با راه های خرید ملک در یونان، ثبت شرکت در یونان و اثبات تمکن مالی امکان پذیر است .

اخذ اقامت یونان با اثبات تمکن مالی برای افراد با درآمد بالا ابتدا اجازه اقامت موقت یونان(ویزای دو ساله یونان) را به فرد و افراد تحت تکفل او میدهد و بعد از گذشت این مدت اگر تخلفی از او سر نزد میتواند اقامت خود را هر سه سال یکبار تمدید کند. اثبات تمکن مالی برای اخذ اقامت یونان از دو راه امکان پذیر است:

اثبات تمکن مالی با اجازه کار در یونان:

شخص با سرمایه گذاری به ارزش ۳۰۰ هزار یورو برای تجارت در یونان و اثبات وجود ۶۰ هزار یورو در حساب بانکی یونان و یا کشورهای دیگر یک مجوز اقامت دو ساله میگیرد و در صورتی که کسب و کارش ادامه داشته باشد، اقامت او هر دو سال یکبار تمدید میشود. در این روش فرد اجازه کار دارد و فعال بودن واحد تجاری شخص و حضور او در یونان الزامی است.

روش و مدارک لازم جهت اخذ اقامت و صدور ویزای کشور یونان :

– مرحله ی اول :

دریافت حق اخذ ویزای نوع D توسط کنسولگری دولت یونان .

 فرد متقاضی می بایست تمامی مدارک خود را در کنسولگری کشوریونان ,کشور خود ویا کشوردیگری که به طور قانونی درآن زندگی می کند ارائه دهند.  این شرایط نیز شامل انجام مصاحبه هم می شود. ویزای اعطایی نیز حداکثر به مدت یک سال اعتبار دارد.

مدارک و اسناد کلی مورد نیاز:

فرم درخواست برای اخذ اقامت طولانی مدت همراه با عکس رنگی متقاضی .

دارا بودن پاسپورت با حداقل مدت اعتبار سه ماه و دو صفحه ی خالی. پاسپورت می بایست در ده سال اخیر صادر شده باشد .

دارا بودن کپی سوابق کیفری صادر شده توسط مقامات خارجی. در صورتی که فرد متقاضی دادگاه کیفری داشته باشد,صرف نظر از مجازات شدن می بایست بیانیه ای را مبنی برتوضیح ارتباط شخص متقاضی با جرم محکوم شده توسط سازمان کنسولگری کشور یونان داشته باشد که در آن تمامی پارامترهای ضروری نظیر شدت جرم و تکرر جرم و یا جرایم فرد توضیح داده شود .

دارا بودن گواهی سلامت مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و داده های بین المللی, از شرح سلامت عمومی و یا خصوصی بدن فرد متقاضی دریافت اقامت کشور یونان که نشان دهد فرد از سلامت کامل برخوردار می باشد .

دارا بودن بیمه ی سفر به مدت اعتبار یک سال,در صورت نیاز به بازگشت به کشور خود برای انجام امورپزشکی ,مراقبت های ویژه و اورژانس .

با توجه به مدارک ارائه شده اولیه توسط متقاضی اصلی دریافت اقامت کشور یونان ,حداقل درآمد سالیانه ی تضمین شده شخص متقاضی می بایست برابر با ۲۰۰۰€ باشد. بر این اساس برای همسر متقاضی ۲۰% افزایش حداقل قیمت و برای هر فرزند ۱۵% افزایش قیمت نسبت به حداقل میزان مورد نیاز درآمد سالیانه شخص متقاضی اصلی وجود دارد.

هزینه های زندگی و مراقبت های پزشکی افراد به عهده ی سیستم رفاه ملی دولت یونان نمی باشد.

ویزای شهروندی کشور یونان برای افرادی که مصاحبه انجام داده اند تا زمانی که مدارک ذیل را ارائه ندهند نیز تعلق نمی گیرد..

– ارائه ی گواهی اثبات روابط خانوادگی صادر شده توسط مقامات محلی .(گواهی می بایست اخیرا صادر شده باشد) .

مرحله ی دوم :

دریافت اجازه ی اقامت دو ساله ی کشور یونان

 پس از ورود به یونان با ویزای ملی , پیش از انقضای ویزای دولت یونان ,فرد متقاضی می  بایست سریعا برنامه های کاربری و مدارک لازم خود را نیز جهت اخذ پاسپورت کشور یونان به مراجع مربوطه ی دولت یونان تحویل دهد . اقامت در اولین بار به صورت دو ساله صادر خواهد شد و پس از انقضای دو سال با درخواست متقاضی به سادگی برای سه سال دیگر تمدید می گردد .

اسناد عمومی مورد نیاز :

ارائه ی فرم درخواست همراه با سه قطعه عکس رنگی (عکس متقاضی می بایست طبق شرایط تایین شده برای عکس پاسپورت گرفته شده باشد, همچنین عکس می بایست با فرمت JPEG 2000 بر روی CD  باشد.) .

ارائه ی کپی از پاسپورت و ویزای معتبر .

دارا بودن حساب سپرده به ارزش ۳۰۰ € .

مدت زمان تجدید اقامت کشور یونان :

اجازه دریافت اقامت برای متقاضیانی که ازطریق قانون تمکن مالی استفاده مینمایند دو ساله می باشد و پس از آن هربار که فرد , متقاضی اخذ اقامت کشور یونان باشد , اجازه ی اقامت  سه ساله نیز دریافت خواهد کرد . اقامت اعضای خانواده همزمان با متقاضی اصلی منقضی و تمدید می شود . مدت زمان عدم حضور افراد متقاضی تاثیری در روند درخواست تمدید اقامت کشور یونان نخواهد داشت .

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

اثبات تمکن مالی بدون اجازه کار در یونان:

در روش دوم متقاضی با ارائه مدارک مالی (مثل حقوق ماهیانه خود، اسناد مالکیت، اجاره نامه، حساب بانکی و …) ثابت میکند که میتواند ماهیانه ۲ هزار یورور برای خود و ۴۰۰ یورو برای هرکدام از افراد تحت تکفل خود میتواند بپردازد، در این صوت یک مجوز اقامت دو ساله برای فرد صادر میشود و در صورتی که قوانین یونان توسط شخص رعایت شود، اقامت او هر سه سال یکبار تمدید میشود. در این روش فرد اجازه کار ندارد، نیازی به حضور فیزیکی در یونان نیست و صرفاً میتواند از خذمات کارت اقامت یونان استفاده کند.

در واقع به دو روش میتوان اقامت از یونان گرفت که راحت ترین روش تمکن مالی بدون اجازه کار است :

۱ – با اثبات تمکن مالی یا توانایی مالی

الف – با اجازه کار

سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰ یورو در یونان (برای تجارت در قالب کارهای بزرگ)
اثبات وجود ۶۰٫۰۰۰ یورو در حساب بانکی یونان یا کشورهای دیگر .
اقامت دو ساله صادر و هر دو سال یک بار به شرط ادامه کسب و کار تمدید می‌گردد.
در این صورت اقامت با اجازه کار صادر می‌گردد اما شرط فعال نمودن واحد تجاری و نیز حضور در یونان لازم است.


ب – بدون اجازه کار

در صورتیکه متقاضی با ارایه مدارک مالی (حقوق، اسناد مالکیت، اجاره نامه ملکی، حساب بانکی در ایران و یا کشورهای دیگر) ثابت نماید که قادر به پرداخت ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود و ۴۰۰ یورو برای هریک از افراد تحت تکفل خود می باشد ابتدا اقامت دو ساله یونان را دریافت می‌نماید.وپس از ان در صورتیکه قوانبن را رعایت کنید و تخلفی نباشد سه سال یک بار تمدید می‌گردد. در این حالت فرزندان زیر ۱۸ سال امکان همراهی متقاضی را دارند.
میتوانید در کشور یونان اقامت واقعی نداشته و صرفاً از خدمات کارت اقامت یونان استفاده نماید.
مدارک لازم جهت اقامت تمکن مالی :
۱ – پاسپورت
۲- گواهی شغلی مدارک شرکت :
روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، اساسنامه، فیش واریز مالیات، لیست بیمه شرکت
یا برای مشاغل آزاد جواز کسب
۳ – ارایه گواهی سهام شرکت که نشان دهنده میزان سود دهی سهام باشد.
۴ – حساب بانکی در ایران و یا خارج کشور با معادل یورو (بخصوص حساب سپرده بسیار موثر است)

۵ – اجاره نامه مستغلات که محضری ثبت شده باشد.
۶ – میزان حقوق و دستمزد : فیش حقوقی معتبر که به همراه مالیات برحقوق تایید کننده آن باشد
۷ – حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن
۸ – هرگونه اسناد مالکیت که نشان دهنده تمکن مالی باشد
۹ – اثبات هرگونه درآمد دیگر
۱۰ – ۴ قطعه عکس
۱۱ – شناسنامه متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
۱۲ – عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
۱۳ – گواهی سلامت که به تایید سفارت یونان رسیده باشد
کلیه مدارک فوق در صورت وجود باید ترجمه شده و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه باشند.

۲ – با خرید ملک

تنها در صورت خرید ملک به مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ یورو امکان پذیر می‌باشد.

در صورتیکه سرپرست خانواده تعهد بدهد که مسئولیت مخارج فرزندان بالای ۱۸ سال را بر عهده بگیرد و توانایی مالی آن را هم داشته باشد، امکان همراهی فرزندان بالای ۱۸ سال نیز وجود دارد .
در این روش اقامت ۵ ساله در همان مرحله به متقاضی اعطا و هر ۵ سال با حفظ سرمایه فوق قابل تمدید است.
محدودیت اقامت در یونان وجود نداشته و اقامت ۱۴ روز در سال کافی است.
در این حالت روشهایی وجود دارد که می توان سرمایه گذاری را کاهش داد.

مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی:

پاسپورت
گواهی شغلی مدارک شرکت :
روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، اساسنامه، فیش واریز مالیات، لیست بیمه شرکت
یا جواز کسب برای مشاغل آزاد
ارائه گواهی سهام شرکت برای نشان دادن سود دهی سهام شرکت
حساب بانکی در ایران و یا خارج کشور با معادل یورو (حساب سپرده بهتر است)
اجاره نامه مستغلات با ثبت محضری
میزان حقوق و دستمزد : فیش حقوقی معتبر با همراه مالیات بر حقوق
حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن
هرگونه اسناد مالکیت برای اثبات تمکن مالی
اثبات هرگونه درآمد دیگر
۴ قطعه عکس
شناسنامه متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
ارائه مدرک  عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
گواهی سلامت که به تایید سفارت یونان برسد.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در یونان، کار در یونان، تحصیل در یونان و راه های دیگر مهاجرت به یونان با ما تماس بگیرید.

شرایط اقامت تمکن مالی کشور یونان

مزایای دریافت اقامت با استفاده ازاین روش :

سریع ترین روش اخذ اقامت
عدم نیاز به راه اندازی شرکت
عدم نیاز به استخدام پرسنل
عدم پرداخت مالیات
عدم نیاز به مدرک زبان خارجی
سهولت تمدید اقامت
سهولت در تعهد حداقل زمان اقامت
امکان رفت و آمد و زندگی آزادانه در کشورهای اتحادبه اروپا و حوزه شنگن

مدارک مورد نیاز برای اقدام درخواست

مدارک هویتی :

۱)    ترجمه رسمی کارت ملی سرپرست خانواده.همسر و فرزندان ایشان
۲)    ترجمه رسمی شناسنامه سرپرست خانواده.همسر و فرزندان ایشان
۳)    پاسپورت با اعتبار ۲ ساله ( پاسپورت قبلی برای بررسی نیاز می باشد )
۴)    شش قطعه عکس رنگی ۵/۴*۵/۳  تمام اعضا
۵)    ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه افراد بالای ۱۸ سال ( ترجمه گواهی سوء پیشینه در ۳۰ روز بعد از شروع پرونده مورد نیاز است )

مدارک شرکتی :

۱) ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت ( آگهی تاسیس و تغیرات ) یا علامت تجاری ثبت شده
۲) ترجمه رسمی مدرک شغلی ( پروانه بهره برداری – پروانه کسب – کارت بازرگانی یا … ) در صورت دارا بودن

مدارک مالی :

۱)    ریز پرینت ۳ ماه آخر حساب بانکی مدیر عامل و سهامداران به زبان انگلیسی ( گردش مالی ) با مهر بانک ( ۲ نسخه از بانک دریافت گردد )
۲)    گواهی موجودی حساب بانکی به زبان انگلیسی توسط بانک ( ۳ نسخه از بانک دریافت گردد )
۳)    مدارک دال بر استطاعت متقاضی ( اجاره نامه های محضری یا املاکی با کد رهگیری و سهام های خریداری شده از بورس با تائید سازمان بورس و گواهی سپرده بلند مدت بانکی به زبان انگلیسی و فیش حقوق بازنشستگی )

تمامی مدارک فوق می بایست در ۳ نسخه ترجمه رسمی شده و به تائید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه برسد . در صورت تمایل متقاضی انجام امور مربوط به ترجمه و تائیدات مدارک توسط ما صورت می پذیرد.