مسافران دارای ویزای توریستی که با هواپیمایی امارات به مقصد/از مبدا دبی سفر می کنند با مراجعه به این لینک می توانند از مدارک مورد نیاز، قبل از شروع سفر و در زمان CHECK-IN همچنین قوانین و ضوابط در طول پرواز و در زمان رسیدن به مقصد اطلاعات لازم را کسب نمایند.

طبق آخرین بخشنامه جهت ورود مسافران به آمریکا و کانادا با ایرلاین امارات، مسافرین با ویزاهای بجز توریست اعم از دانشجویی و ویزاهای پیوست به خانواده و … احتیاج به ارسال مدارک برای ایرلاین نمی‌باشد. تنها مسافر بابت کانادا باید وارد این سایت و بابت مسیر آمریکا وارد این سایت شده و مدارک مورد نیاز را در این سایت‌ها چک نموده و همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است که همراه داشتن مدارک فوق مبنی بر صدور اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه نمی‌باشد، شرکت مان آریاسان در صورت عدم اجازه پرواز به مسافرین هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

همچنین دارندگان اقامت کشور امارات متحده عربی که قصد سفر از مبدا کشورهای پاکستان، هند، بنگلادش، سریلانکا، افغانستان، فیلیپین و ایران به مقصد دوبی را دارند می‌بایست جهت تایید نهایی علاوه بر ثبت نام در GDRFA از طریق لینک زیر نیز اقدام به دریافت OK TO BOARD نمایند:

ثبت نام در  GDRFA

تایید    OK TO BOARD

مسافرین محترمی که با داشتن ویزای توریستی در مسیر دبی اقدام به خرید می­نمایند توجه کنند که در صورت عدم اجازه پرواز توسط مسئول حاضر در فرودگاه شرکت مان آریاسان هیچ گونه مسئولیتی ندارد و عواقب ناشی از آن سمت مسافر محترم می‌باشد.

قوانین سفر برای مادران باردار

مسافرت در حالت بارداری از ۲۹ هفتگی به بعد فقط با ارائه گواهی سلامت با امضای پزشک متخصص امکان پذیر می‌باشد که شامل مواردی همچون تایید بارداری بدون مشکل، اعلام زمان تقریبی زایمان، تایید سلامت کافی جهت انجام سفر و مواردی دیگر می‌باشد که در اینجا به تفصیل پرداخته شده است.

کلیه مسافرین محترم هواپیمایی امارات از مبدا ایران به تمامی مقاصد شبکه پروازی امارات ( دارای اقامت به مقصد دبی یا ترانزیت دبی ) می‌بایست حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست کرونا اقدام و گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که جهت سفر به کشور فرانسه با ایرلاین امارات می‌بایست حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست کرونا اقدام شود. این گواهی باید در طول سفر قابل ارائه بوده و در کنار پاسپورت و ویزا از مدارک ضروری سفر است.

شایان ذکر است تمامی مسافران ملزم به پر کردن و ارائه فرم سلامت به کانتر پذیرش مسافرین در فرودگاه می‌باشند. همچنین مسافرین به دبی لازم است فرم تعهدنامه قرنطینه را نیز در سالن ورودی قبل از ورود به شهر تحویل دهند.

توجه! گواهی عدم ابتلا باید صرفا از طریق روش تست‌گیری PCR در مراکز تایید شده انجام شود. لازم به ذکر است انجام این تست فقط برای مسافران بالای ۱۲ سال الزامی می‌باشد.

آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انجام تست مولکولی مسافرانی که عازم خارج از کشور می‌باشند در ادامه آمده است.

بدیهی است دریافت گواهی عدم ابتلا و انجام تست کرونا از مبدا ایران حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز می‌بایستی صرفا در یکی از آزمایشگاه‌های واقع در تهران و یا سایر مراکز استان‌های پیوست انجام گردد.

شایان ذکر است این فهرست بر حسب نیاز توسط آزمایشگاه مرجع سلامت به طور متناوب بازنگری و روزآمد می‌شود.

توجه! گواهی عدم ابتلا باید صرفا از طریق روش تست‌گیری PCR حاصل شده و سایر روش‌ها و تکنیک‌های آزمایشگاهی مورد تایید کشور امارات فعلا نیست.

بیمه مسافرتی قابل پوشش برای بیماری کرونا

بدین وسیله به اطلاع می‌رساند همراه داشتن بیمه مسافرتی قابل پوشش جهت هزینه‌های درمان و مراقبت‌های مربوط به بیماری کرونا برای مسافرین محترم پرواز امارات به مقصد دبی با ویزای توریستی الزامی و برای مسافرین دارای اقامت اختیاری می باشد.

اطلاعیه هواپیمایی امارات در خصوص پروازهای مربوط به آمریکا:

همراه با از سرگیری پروازها مسافران محترم می‌توانند به شش شهر در آمریکا شامل بوستون، هیوستون، لس‌آنجلس، واشنگتن، شیکاگو و نیویورک سفرکرده و پروازی امن و آسوده را تجربه نمایند.

شایان ذکر است مدارک قید شده در لینک‌های زیر مرتبا به‌روزرسانی می‌گردند.

مدارک پزشکی:

تمامی مسافران می‌بایست علاوه‌بر نتیجه منفی تستPCR، فرم خوداظهاری سلامت را قبل از ورود به فرودگاه پر کرده و به مراجع مربوطه تحویل نمایند.

همچنین مسافران به مقصد بوستون می‌بایست علاوه بر مدارک فوق فرم سفر به ماساچوست را نیز به همراه داشته باشند.

مدارک پاسپورت/ ویزا

مسافران باید دارای یکی از مدارک زیر باشند:

Nationals of the USA;

Permanent residents of the USA;

The spouse of a national of the USA;

The spouse of a permanent resident of the US;

The parent/legal guardian of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;

The unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years;

The child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA;

Passengers with an IR-4 or IH-4 visa;

Passengers with a C-1, D, or C-1/D visa;

Passengers with an IR-1, CR-1, CR-2 visa;

Passengers with an A-1, A-2, C-2, C-3, E-1 as an employee of TECRO or TECO or the employee’s immediate family members, G-1, G-2, G-3, G-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa;

Members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces;

Passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19);

Passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction.

سفر به آلمان

در ادامه از سر گیری پروازها مسافران محترم می توانند با در دست داشتن یکی از مدارک ذیل به مقاصد فرانکفورت و مونیخ در کشور آلمان سفر کرده و پروازی امن و آسوده را تجربه نمایند مدارک پزشکی حداکثر ۹۶ ساعت قبل از شروع سفر الزامی است و تست گیری PCR در دست داشتن نتیجه منفی تست مجدد بنا به تشخیص مرزبانان بهداشتی در آلمان دور از انتظار نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید. تمامی مسافران هواپیمایی امارات می توانند با مراجعه به به این لینک از آخرین قوانین مرتبط با ورود به کشور آلمان مطلع گردند.

مدارک پاسپورت/ ویزا

– PASSENGERS WITH A VISA ISSUED BY GERMANY AFTER 17 MARCH 2020.

– IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OR RESIDENTS OF GERMANY. THEY MUST PRESENT PROOF OF THEIR FAMILY RELATIONSHIP.

– PASSENGERS TRAVELING AS STUDENTS IF THEY CANNOT COMPLETE THEIR STUDY OUTSIDE GERMANY.

– PASSENGERS WITH A RESIDENCE PERMIT ISSUED BY EEA MEMBER STATES OR SWITZERLAND.

– PASSENGERS WITH A LONG TERM VISA ISSUED BY EEA MEMBER STATES OR SWITZERLAND

– RESIDENTS OF AUSTRALIA- CANADA-GEORGIA- NEW ZEALAND- THAILAND

– TUNISIA AND URUGUAY.THEY MUST HAVE BEEN LIVING IN THE RESIDENCE COUNTRY FOR AT LEAST 6 MONTHS.

– IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF NATIONALS OF EEA MEMBER STATES AND SWITZERLAND. THEY MUST PRESENT PROOF OF THEIR FAMILY RELATIONSHIP. IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF BRITISH NATIONALS. THEY MUST PRESENT PROOF OF THEIR FAMILY RELATIONSHIP. UNMARRIED PARTNERS OF RESIDENTS OF GERMANY. THEY MUST HAVE A WRITTEN INVITATION AND A COPY OF THE IDENTITY DOCUMENT OF THE RESIDENT IN GERMANY. THEY MUST ALSO HAVE A DECLARATION AND BE ABLE TO PRESENT PROOF OF THEIR RELATIONSHIP.WARNING

– VISITORS NOT HOLDING RETURN/ONWARD TICKETS COULD BE REFUSED ENTRY

سفر به کانادا

در ادامه از سر گیری پروازهای امارات، مسافران محترم می توانند با در دست داشتن یکی از مدارک ذیل به مقصد تورنتو در کشور کانادا سفر کرده و پروازی امن و آسوده را تجربه نمایند.

– PERMANENT RESIDENTS OF CANADA.

– PASSENGERS ARRIVING FROM THE USA TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM

– IMMEDIATE FAMILY MEMBERS OF A NATIONAL OR A PERMANENT RESIDENT OF CANADA. THEY MUST BE TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM

– PASSENGERS WHO DO NOT NEED TO OBTAIN A TEMPORARY RESIDENT VISA  AND THEIR IMMEDIATE FAMILY MEMBERS. THEY MUST BE TRAVELING FOR A PURPOSE OTHER THAN TOURISM

– VALID VISAS IN EXPIRED PASSPORTS ARE ACCEPTED IF ACCOMPANIED BY A NEW PASSPORT.WARNING

– PASSENGERS ARE SUBJECT TO QUARANTINE FOR 14 DAYS

– DUAL NATIONALS OF CANADA MUST TRAVEL WITH A PASSPORT ISSUED BY CANADA