اطلاعیه مهم سلام‌ایر برای مسافران ورودی عمان

 1. دارندگان گذرنامه کشورهای حوزه خلیج فارس (قطر، امارت، کویت، بحرین) و افراد مقیم با اجازه اقامت و دارندگان ویزای معتبر بدون نیاز به اجازه قبلی می‌توانند وارد عمان شوند.
 2. برای کلیه مسافرین تست PCR قبل از عزیمت به عمان با حداکثر ۷۲ ساعت اعتبار الزامی است. همچنان ارائه گواهی سلامت در فرودگاه شیراز ضروری است.
 3. کلیه مسافران ورودی عمان نیازمند بیمه سلامت بین‌الملل هستند که شامل کلیه هزینه‌های درمانی کرونا تا مدت یک ماه است و افراد ذیل از آن معافند: الف) دارندگان گذرنامه عمان، ب) دارندگان گذرنامه حوزه خلیج فارس، ج) دارندگان کارت درمانی.
 4. مسافران باید قبل از ورود به عمان به این وب‌سایت مراجعه کرده و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند و اپلیکیشن Tarassud+  را نصب کنند.
 5. قانون معافیت از قرنطینه برای مسافران که قصد دارند کمتر از ۷ روز در عمان اقامت داشته باشند لغو گردید و کلیه مسافرین ورودی به عمان باید به مدت ۷ روز قرنطینه شوند همراه با نصب دستبند دیجیتال و انجام تست کرونا در ۸ روز.
 6. کودکان ۱۵ سال و کمتر از آن از انجام تست کرونا معافند.
 7. دیپلمات‌ها از انجام تست کرونا معاف هستند.
 8. صدور ویزای فرودگاهی به مدت زمان یک ماه (۲۰ ریال عمان ) و افراد مقیم حوزه خلیج فارس ( قطر، امارات، بحرین، کویت ) با توجه به شغل آن‌ها ۵ ریال عمان تا ۲۸ روز و با شرایط ذیل امکان‌پذیر است. در غیر این‌صورت از پذیرش مسافر جلوگیری به عمل می‌آید: الف) داشتن بلیط رفت و برگشت، ب) داشتن وچر هتل

شرایط پذیرش مسافر توسط ایرلاین سلام ایر برای کشور عمان

 1. تصویر صفحه اول پاسپورت
 2. تصویر صفحه ویزای عمان در پاسپورت
 3. تصویر پشت‌وروی آی‌دی کارت
 4. تصویر صفحه مهر ورود به ایران در پاسپورت ( برای مقیم‌های گروه اول و دوم )
 5. ارسال تصویر ویزا به صورت برگه صورتی رنگ یا ویزای نوع )1A برای مقیم‌های گروه سوم )

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان افرادی که ویزای کار آنها منقضی شده است طبق دستورالعمل کمیته عالی کرونا مجاز به بازگشت به سلطنت عمان نیستند.

در حال حاضر، هیچ ویزای جدیدی، چه به صورت آنلاین و چه در مراکز خدمات صادر نمی‌شود.

بخشنامه سلام‌ایر

پیرو تصمیم مورخ ۱ نوامبر ۲۰۲۰ ( ۱۱ آبان ۹۹ ) کمیته عالی مبارزه با کرونا کشور عمان موارد ذیل از تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ قابل اجرا است:

 1. تمامی مسافران ورودی کشور عمان باید تست منفی کرونا ( PCR ) که در بدو ورود بیشتر از ۹۶ ساعت از آن نگذشته باشد به همراه داشته باشند.
 2. شهروندان عمانی که تست مثبت داشته پس از گذراندن دوره قرنطینه و داشتن تست منفی مجاز به سفر به کشور عمان هستند.
 3. مدت قرنطینه به ۷ روز تغییر یافته و اگر مسافری در بدو ورود تست منفی داشت باید مجددا روز هشتم یک تست دیگر بدهد و اگر کسی مایل به انجام تست در روز هشتم نباشد، مدت قرنطینه به ۱۴ روز افزایش می‌یابد.
 4. کودکان زیر ۱۵ سال از انجام تست PCR و مچ‌بند ردیابی معاف هستند.
 5. تمام دیچلمات‌های شاغل در سفارتخانه‌های خارجی در عمان و دیپلمات‌هایی که جهت ویزیت وارد عمان می‌شوند از انجام تست معاف هستند.
 6. سایر الزامات صادره شده در بخشنامه‌های قبلی به قوت خود باقی است.
 7. موارد ذکرشده از تاریخ ۱۱ نوامبر قابل اجرا است.
 8. به همراه داشتن اصل پرینت تست منفی PCR برای سوار شدن به هواپیما و نیز ارائه به مراجع ذی‌صلاح فرودگاه مسقط در بدو ورود الزامی است. چنانچه به هر دلیل مسافر پرینت اصلی را به همراه نداشته باشد هیچگونه مسئولیتی به عهده سلام‌ایر نیست.

اطلاعات لازم جهت ورود مقیم‌ها به عمان

گروه اول:‌ افرادی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و کمتر از شش ماه (۱۸۰روز ) خارج از عمان می‌باشند. برای ورود فقط نیاز به مجوز وزارت امور خارجه دارند.

گروه دوم: افراد مقیمی که دارای کارت اقامت معتبر و ویزای معتبر می‌باشند و بیش از شش ماه (۱۸۰روز) خارج از عمان می‌باشند علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه می‌بایست کفیل شخص با مراجعه به مکاتب سند نسبت به رضایت ورود شخص تحت کفارت خود به صورت آنلاین اقدام نمایند. علاوه بر این مورد همچنین نام عدم ممانعه با مهر و امضا کفیل و یا شرکتی که در آن کار می‌کنید، به همراه اوراق شرکت به‌صورت پرینت ضروری می‌باشد.

گروه سوم: افراد مقیمی که تاریخ اعتبار اقامت و ویزای آنها منقضی شده است، علاوه بر مجوز وزارت امور خارجه، کفیل آنها می‌بایستی با مراجعه به مکاتب سند و ارائه مستندات لازم نسبت به تمدید ویزای آنلاین آنها اقدام نمایند و ویزای صادر شده را به همراه سایر مدارک به صورت پرینت به همراه داشته باشند.

نکته مهم: برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مسقط ارائه نتیجه تست کرونا برای مسافران ایرانی از مسقط به ایران، الزامی نمی‌باشد و در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران از آنها گرفته خواهد شد و هزینه آن با تعرفه ایران و به تومان به صورت نقد با دستگاه پوز دریافت می‌گردد.

برای مسافرین عمانی یا غیرایرانی ارائه نتیجه تست کرونا PCR 96 ساعت از قبل از پرواز، در مبادی ورودی در فرودگاه‌های ایران الزامی می‌باشد.

خواهشمند است توجه بفرمایید در صورت هرگونه عدم مطابقت مدارک و مستندات همراه مسافر از سفر ایشان در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد و هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت هواپیمایی سلام ایر و شرکت خدمان مسافرتی نمی‌باشد.

اطلاعیه مورخه 07/۰۷/1399 هواپیمایی سلام‌ایر مربوط به مسافرینی که قصد سفر به کشور عمان دارند:

قابل توجه مسافران عمانی و اتباع مقیم این کشور:

اداره فردوگاه‌های عمان اعلام کرد: ازتاریخ یکم اکتبر ۲۰۲۰ میلادی (دهم مهر ۱۳۹۹) مراحل آزمایش تشخیص بیماری کووید ۱۹ در فرودگاه بین‌المللی مسقط و صلاله اجرایی می‌شود.

 1. مسافران عمانی و اتباع مقیم در بدو ورود بابت آزمایش PCR و دریافت دستبند رهگیر مبلغ ۲۵ ریال عمانی باید به باجه مربوط پرداخت نمایند و پس از عبور از بادجه گذرنامه می‌بایست در جایگاه مخصوص تست حاضر شوند تا نمونه آزمایش اخذ و دستبند رهگیر برای ۱۴ روز قرنطینه را دریافت کنند.
 2. مسافرانی که برای ۱ تا ۷ روز به کشور عمان سفر می‌کنند می‌بایست از نتیجه منفی آزمایش مطمئن شوند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سفر خود ادامه دهند.
 3. مسافرانی نیز که برای بیش از ۷ روز به کشور سفر می‌کنند ملزم به رعایت ۱۴ روز قرنطینه هستند.
 4. افرادی که آزمایششان مثبت است، ملزم به رعایت مراحل پزکش می‌شوند که به شخص ابلاغ خواهد شد.
 5. مسافران باید قبل از شروع مراحل پذیرش اپلیکیشن « ترصد+ » را بر روی دستگاه‌های گوشی همراه آیفون یا اندروید نصب کنند تا قابلیت پیگیری قرنطینه انجام شود.
 6. کلیه مسافران غیر عمانی (مقیم عمان) باید دارای بیمه بین‌المللی معتبر جهت پوشش هزینه‌های درمانی آن‌ها در کشور عمان باشند.
 7. همچنین در جهت تسهیل سفر شهروندان عمانی و غیرعمانی به خارج از کشور، ضوابط ویژه‌ای برای اخذ نمونه از مسافران در داخل خودرو قبل از سفر وضع شده است.

قوانین و مقررات مربوط به کووید ۱۹ و مدارک سفر به کشور عمان

 • کلیه مسافرین که قصد عزیمت به عمان را دارند در بدو ورود ۷ روز قرنطینه می‌شوند. حداقل زمان اقامت مسافرین باید ۷ روز باشد. لطفا توجه نمایید که از صدور بلیط که برگشت آن کمتر از این مدت باشد، خودداری نمایید.
 • برای ویزای فرودگاهی بلیط رفت و برگشت اوکی-وچر هتل کانفرم شده که مطابق با تاریخ بلیط برگشت الزامی است.
 • برای ویزای توریستی، صدور بلیط برگشت الزامی است.
 • مسافرینی که دارای کارت اقامت معتبر کارمندی هستند اگر بیشتر از ۶ ماه (۱۸۰ روز) از مسقط خارج شده ابشند برای ورود، ملزم به داشتن نامه رسمی از مکاتب سند با مهر و امضا کفیل مسافر هستند.
 • ارائه اصل برگ تست کرونا ( PCR ) با متن لاتین و مهر و امضا آزمایشگاه با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت برای کلیه مسافرین الزامی است.
 • شرکت هواپیمایی سلام‌ایر از پذیرش مسافرینی که دارای مدارک ناقص مربوط به سفر هستند، معذور می‌باشد و هیچ‌گونه مسئولیتی به عهده ایرلاین نیست.