• به اطلاع میرساند طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، از این پس قوانین تست PCR کووید ۱۹ برای ورود به ایران به شرح زیر میباشد:
  • اعتبار تست PCR جهت ورود به ایران ۷۲ ساعت از زمان صدور تا زمان پرواز می‌باشد.
  • ایرانیان در صورتیکه بیش از ۷ روز خارج از کشور اقامت داشته باشند جهت ورود نیاز به تست PCR دارند که باید حتما به زبان انگلیسی باشد و یا به تایید سفارت ایران در کشور مبدا باشد.
  • بازه ۷ روز از زمان انجام تست حساب می‌شود.

  طبق اعلام شرکت هواپیمایی فلای دبی از این پس کلیه مسافرینی که با اقامت قصد ورود به دبی را دارند می‌بایست حتما قبل از سفر از طریق وب‌سایت‌های زیر تاییدیه GDRFA  ( مسافرین دارای اقامت صادره از دبی ) و یا تاییدیه ICA ( مسافرین دارای اقامت بقیه شهرها مثل ابوظبی ، العین ، شارجه … ) را دریافت کنند و پرینت تاییده آنرا در زمان چک-این به همراه داشته باشند.

  لینک اخذ تاییدیه GDRFA

  لینک اخذ تاییدیه ICA

  طبق اطلاعیه­ای که پلیس مهاجرت دبی صادر نموده است، تا اطلاع ثانوی ورود کلیه مسافرین مقیم امارات که اقامتشان صادره از ابوظبی و یا العین باشد به فرودگاه دبی ممنوع است.

  این دستورالعمل شامل ویزاها ( توریستی و یا اقامت ) نیز می‌گردد و کلیه ملیت‌ها را شامل می‌شود.

  با توجه به برقراری پروازهای ایرلاین فلای دبی خواهشمند است مقررات اعلامی این ایرلاین را طبق موارد ذیل در نظر داشته باشید:

  مسافرینی که ویزای اقامت دبی آنها قبل از ۱ مارچ منقضی شده اجازه ورود به دبی را ندارند.

  مسافرینی که ویزای اقامت دبی آنها بعد از ۱ مارچ منقضی شده تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ می‌توانند وارد شوند و ویزای اقامتشان تا ۳۰ روز اعتبار دارد.

  دارندگان ویزاهای اقامتی که خارج از دبی بودند بیش از ۱۸۰ روز می‌توانند در دبی بمانند.

  ویزاهایی که در دبی صادر شده را می‌توانید از طریق این لینک ( GDRFA ) بررسی کنید.

  ویزاهایی که توسط بقیه شهرهای امارات صادر شده از طریق این لینک ( پیرو اطلاعیه فلای دبی بابت ویزا و اقامت‌هایی که برای شهرهای غیر از دبی صادر شده است قبل از صدور باید مدارک برای فلای دبی ارسال شود تا با دولت امارات بررسی کنند و بعد تاییدیه صدور را ارسال کنند )

  دارندگان اقامت دبی کد تایید را از این لینک دریافت کنند. بدون دریافت کد اجازه سفر داده نخواهد شد.

  اقامت هایکه برای شهرهای دیگر امارات غیر از دبی می‌باشد وارد این لینک شوند: ( پیرو اطلاعیه فلای دبی بابت ویزا و اقامت‌هایی که برای شهرهای غیر از دبی صادر شده است قبل از صدور باید مدارک برای فلای دبی ارسال شود تا با دولت امارات بررسی کنند و بعد تاییدیه صدور را ارسال کنند )

  تمام مسافرین باید جواب تست منفی PCR  را  در محدوده ی ۹۶ ساعت قبل از پرواز به زبان انگلیسی یا عربی داشته باشند.

  اعتبار ۹۶ ساعت از تاریخ و زمان سفر گرفته شود.

  آزمون PCR برای کودکان زیر ۱۲ سال یا مسافران با معلولیت متوسط یا شدید مورد نیاز نیست.

  لیست مراکز درمانی جهت اخذ گواهی سلامت مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی

  احتراما بدینوسیله اعلام می‌دارد کلیه مسافرینی که از مبدا شیراز به مقصد دوبی پرواز می‌کنند بایستی علاوه بر به همراه داشتن تست منفی کووید ۱۹ که در بازه زمانی ۹۶ ساعت قبل از رسیدن به فرودگاه دوبی انجام داده‌اند، حهت اخذ گواهی سلامت قبل از پرواز به یکی از مراکز اعلام‌شده در استان فارس مراجعه کنند.

  لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی فلای‌دوبی از مبدا ایران به کشور کویت

  از این پس کلیه مسافرانی که از مبدا ایران به کشور کویت پرواز می‌کنند، جهت انجام تست کووید ۱۹ باید به یکی از مراکز زیر در استان‌های ذکر شده مراجعه کنند. لازم به ذکر است قوانین ورود به کشور کویت کماکان طبق روان قبل است.

  تست PCR در ورود به دبی:

  مسافرانی که از کشورهای زیر وارد می شوند باید هنگام ورود به دبی آزمایش PCR را انجام دهند: افغانستان، ارمنستان، برزیل، بنگلادش، جیبوتی، مصر، اریتره، هند، اندونزی، ایران، عراق، قزاقستان، قرقیزستان، لبنان، مونته نگرو، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، فدراسیون روسیه، صربستان، سومالی لند، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سودان، تاجیکستان، تانزانیا، ترکیه، ترکمنستان، ایالات متحده ( هر بندر در کالیفرنیا ، فلوریدا یا تگزاس) یا ازبکستان.

  پس از اتمام تست PCR، مسافران باید تا زمان دریافت نتایج قرنطینه شوند. اگر نتیجه آزمایش مثبت شود، باید به مدت ۱۴ روز  قرنطینه ادامه داشته باشد و از دستورالعمل‌های سازمان بهداشت دبی (DHA  ) پیروی کند.

  قبل از check-in، همه مسافران باید فرم سلامت و فرم تعهد قرنطینه را تکمیل کنند.

  بیمه مسافرتی:

  کلیه مسافرانی که وارد دبی می‌شوند یا ترانزیت هستند، باید بیمه مسافرتی معتبر  داشته باشند.

  بیمه مسافرتی برای مسافران زیر اعمال نمی‌شود:

  اتباع امارات، ساکنان امارات، ملیت GCC، دارندگان ویزای کار جدید.

  شرایط بیمه مسافرتی رایگان را اینجا بخوانید.

  برنامه هوشمند DXB COVID:

  قبل از ورود به دبی، تمام مسافران ورودی باید برنامه هوشمند DXB 19  COVID  – را بارگیری کرده و در دبی بهداشت ثبت نام کنند  این برنامه را می‌توان از فروشگاه App Apple یا Google Play Store نصب کنند.