مان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارترمان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارتر

ویزای گردشگری یونان

ویزای توریستی یونان و بصورت کلی سفر به یونان طرفداران بسیاری دارد. دلیل وجود این طرفداران جاذبه های فراوان کشور یونان می باشد که متقاضیان اقدام به اخذ ویزای توریستی یونان و اخذ ویزای شنگن می نمایند در صورتی که اطلاعات کافی در این باب ندارند و از روند درست اخذ ویزای توریستی یونان و شنگن آگاهی لازم را ندارند که در اکثر مواقع به دلیل اطلاعات اشتباهی که از منابع نادرست اخذ می نمایند منجر به ریجکتی می گردد. به دلیل نبود اطلاعات کافی در زمینه ویزای توریستی یونان تلاش نمودیم با تهیه این نوشتار شما سروران را از شرایط و راههای مناسب جهت اخذ ویزای توریستی یونان و شنگن آگاه سازیم. جهت سفر به یونان شخص متقاضی نیاز به اخذ ویزای توریستی معتبر که همان ویزای شنگن می باشد نیاز دارد. ویزای شنگن به متقاضی اجازه سفر به کشور یونان  و همچنین دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن را می دهد.از جمله مهمترین ویزاهای توریستی، ویزاهای گردشگری می باشد چرا که به دلایل نامعلوم بودن هدف از سفر ریجک می شود. کشور یونان از پرطرفدارترین کشورهای اروپا به منظور سفر تفریحی است که دارای سهم قابل توجهی از توریستهایی است که از دیگر همه نقاط جهان اروپا و کشورهای اروپایی را به جهت تفریح انتخاب می نمایند.  ، در سال ۱۹۹۵، دولت بلژیک قرارداد شنگن را امضا نمود و به منطقه آزاد مرزی اروپا پیوست، امروزه ورود کوتاه مدت به بلژیک نیز امکان سفر به سایر کشورهای عضو شنگن را فراهم می کند که سهم بزرگی از اروپا را شامل می شود، در سال ۲۰۱۷ کشور یونان میزبان حدود۴,٧٩٧,٣٩۶ نفر بوده است که نسب به سال ٢٠١۶ با روند رو به رشدی همران بوده است و این مطلب به دلیل وجود هتل ها،اماکن تفریحی و شرایط مناسبی است که دولت یونان، رشد صنعت گردشگری را در دستور کار خود قرار داده است.

ویزای توریستی یونان را نمی توان به صورت تضمینی اخذ کرد. زیرا ویزای یونان ویزایی نیست که به آسانی بتوان آن را اخذ نمود ،همچنین در امور بین الملل هیچگاه نمی توان بصورت دقیق اظهار نمود که شانس اخذ ویزا صد در صد است.

موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ١۵ سال فعالیت در زمینه مهاجرت راهکارهایی را جهت اخذ ویزای توریستی یونان دارد که درصورت وجود شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور یونان مانند در اختیار داشتن پاسپورتی قوی به معنی سفرهای بسیار(ترجیحاً شنگن) و نشان دادن علقه و تمکن مالی موسسه حقوقی ملک پورشما سروران را در این امر کمک نموده و در صورت عدم اخذ ویزا هزینه ای در باب این  دریافت ننماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

متقاضیان اخذ ویزای توریستی یونان به این مطلب توجه نمایند در صورت عدم وجود اطلاعات درست از مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی یونان احتمال اینکه با ریجکتی روبرو گردند بسیار بالا خواهد بود. همانطور که حدود ١٧.۴٪؜ درصد از متقاضیان این امر با ریجکتی روبرو شده اند. حال بعد از ریجکت شدن این سوال پیش می آید که می توان برای دریافت ویزای توریستی بلژیک اقدام نمود ؟ یکی از اهداف ویزای توریستی بازدید و گردشگری در یونان و کشورهای عضو شنگن است ، در صورتی که آفیسر نسبت به هدف شخص مشکوک گردد و احتمال دهد که متقاضی برای اهداف دیگر مانند ( پیداکردن شغل یا پناهندگی ) قصد ورود دارد از ورود متقاضی جلوگیری می کند، چیدمان مدارک ، مصاحبه باید به صورتی  باشد که هدف شخص فقط گردشگری بوده و در موعد مقرر کشور یونان را ترک می نماید.

در صورت رد درخواست ویزای توریستی یونان و یا به عبارتی ریجکت شدن امکان درخواست دوباره امکان پذیر است و صادقانه می توان گفت جوابی دریافت نخواهد شد. اگر متقاضی در گذشته به منظور اخذ ویزای توریستی یونان اقدام نموده و ریجک شده باشد می توان جهت اقدام دوباره و افزایش شانس قبولی با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با اخذ مشاوره مناسب و کسب اطلاعات صحیح و دقیق از طرف کارشناسان مجرب به این مهم اقدام نمایید.

از عمده دلایل ریجکتی ویزا عبارتند از:

سوابق کیفری شخص متقاضی در گذشته و یا حال

عدم ارائه توضیحات مناسب به منظور هدف از سفر و شرایط اقامت

پاسپورت آسیب دیده ( پاسپورت در شرایط خوبی نگهداری نشده است)

پاسپورت نامعتبر

ارائه اسناد غیر معتبر

نبود تمکن مالی

بیمه مسافرتی نامعتبر

عدم ارائه مدارک اقامتی

ویزای توریستی یونان ( با وثیقه یا بدون وثیقه )

به ویزای توریستی یونان بدون وثیقه نیز  می توان دست یافت. در صورتی که شخص متقاضی اخذ ویزای توریستی یونان دعوت نامه معتبر داشته باشد و برای اولین بار قصد ورود به اتحادیه اروپا را داشته باشد در صورتی که دعوتنامه خود را ارائه دهد می تواند برای اخذ ویزای توریستی یونان شانس خود را امتحان کند،اما بهتر است از برخی از موسسات حقوقی معتبر که با دریافت وثیقه برای متقاضیان دعوتنامه معتبر اخذ می نمایند کمک گرفت. لازم به ذکر است این موسسات حقوقی معتبر جهت اقدام به ارائه دعوتنامه برای متقاضیان از آنها مبلغی را به عنوان امانت و وجه ضمانت دریافت می نمایند که کاملا توافقی خواهد بود.این اقدامات به جهت افزایش شانس متقاضیان جهت اخذ ویزای توریستی یونان خواهد بود.                                               

ویزای توریستی یونان و مدت درخواست

ویزای توریستی یونان تایپ C است.این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت است که مدت آن کمتر از ٩٠ روز می باشد.شخص متقاضی با  دریافت این ویزا که معمولا زمانی که برای اولین باراخذ می گردد کمتر از ٩٠ روز می باشد می تواند به سایر کشورهای عضور شنگن سفر داشته باشد و به گردش و تفریح بپردازد.

عمولا در ١۵ روز کاری به درخواست ویزای توریستی یونان  رسیدگی می شود اما احتمال اینکه این ١۵ روز به ٣٠ روز کاری افزایش یابد به دلیل تعداد فراوان پرونده های متقاضیان و یا حساسیت زیاد روی پرونده شخص مذکور و همچنین افزایش این زمان به ۶٠ روز به دلیل مشورت سفارت یونان با سفارت دیگر کشورهای عضو شنگن.

ویزای توریستی یونان و تمدید آن

ویزای توریستی یونان را میتوان مجدداً تمدید نمود. به این منظور متقاضی باید با ادله منقطی و قانونی ارائه نماید و تمامی مدارک مورد نیاز به جهت این امر ارائه گردد. مدارک مورد نیاز عبارتند از درخواست تمدید مجدد، گواهی توانایی مالی متقاضی به جهت طی نمودن مدت زمان باقیمانده اقامت در یونان و مدارک مستندی جهت اثبات دلایل متقاضی برای تمدید مجدد است. از جمله دلایلی که می توان به آنها استناد نمود عبارتند از: اتفاق ناگهانی پیش آمده یک ازدواج غیرقابل پیش بینی، مرگ ناگهانی یکی از اعضای خانواده و یا نیاز به ادامه درمان بیماری متقاضی، شرایط اضطراری مانند عدم ارتباط با فرودگاه کشور مبدأ، اتفاقات پیش بینی نشده جوی مانند زلزله، سیل و …  می توان برای تمدید ویزای توریستی یونان درخواست ارائه نمود. لازم به ذکر است،ارائه درخواست تمدید حداقل ۱ هفته قبل از اتمام زمان ویزای قبلی  و همچنین ارائه مدارک الزامیست

ویزای توریستی یونان ، به اشخاصی تعلق می‌گیرد که  به منظور گردش و افریح و به مدت کوتاه قصد اقامت در این کشور را دارند.کشور یونان عضو اتحادیه شنگن است و از این رو به منظور سفر به یونان باید ویزا شنگن اخذ نمود. جهت دریافت ویزای شنگن حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت جهت انگشت نگاری و مصاحبه الزامی است.  تعیین وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی امکانپذیر است.

به جهت اخذ ویزای آگاهی از اطلاعات ذیل خالی از لطف نخواهد بود:

ویزای شنگن چهار نوع می باشد و هر نوع با توجه به ماهیت و مدت زمان مورد استفاده قرار می گیرد و متقاضیان خاص خود را دارا می باشد:

 • ویزای نوع A : ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
 • ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند
 • ویزای نوع : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند
 • ویزای نوع D : ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.  اگرمتقاضی تمایل داشته باشد، بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بماند، دیگر نیازی به ویزای شنگن نیست و باید درخواست اقامت دهد و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشد، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کند، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بماند تا بتواند مجددا ویزای شنگن دریافت نماید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می تواند برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کند.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمین ورود به محدوده شنگن نیست و در صورتی که شخص متقاضی ویزای شنگن خود را از یونان گرفته باشد ولی از کشور دیگری وارد شنگن گردد مقامات مرزی شنگن درکشور مقصد می توانند به دلایلی کاملا قانونی به متقاضی اجازه ورود ندهد و او را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

ویزای توریستی یونان و هزینه های آن

بررسی ابتدایی مدارک جهت صدور ویزای توریستی یونان عمدتاً دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شخص متقاضی پیش سفارت باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شخص متقاضی رسیدی ارائه من نماید که در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به منظور دریافت نتیجه ذکر گردید است.در هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید.هزینه ویزای توریستی  یونان ۶۰ یورو می باشد که زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد به سفارت یونان باید پرداخت شود . این هزینه به منظور بررسی پرونده متقاضی می باشدکه به هیچ عنوان عودت داده نمی شود. مدت اعتبار ویزای توریستی یونان ٩٠ روز است.به انضمام هزینه‌ی صدور ویزای تویستی یونان پرداخت ۲۷ یورو به جهت ارائه خدمات الزامی است.لازم به ذکر است هزینه صدور ویزای توریستی یونان در سفارت و به صورت ریالی پرداخت می گردد.

ویزای توریستی یونان بدون تضمین و تفاوت آن با تضمینی

ویزای توریستی یونان در بسیاری از موارد با جیدمان نادرست مدارک ریجکت می شود و به همین دلیل بسیاری از متقاضیانی که خواستاراخذ ویزای توریستی یونان به صورت تضمین هستند، چنین مطلبی با وجود شرایط بین المللی ناپایدار حال حاضر امریست نشدنی چرا که قوانین بین المللی هر روز در حال تغییر است و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در ابتدا با ارزیابی دقیق شرایط متقاضی  میزان ریسک پرونده متقاضی را عرض نموده تا متقاضی با دیدی روشن و آگاهی کامل تصمیم خود را در این امر اتخاذ نماید.

براساس قوانین حقوقی تضمین در پرونده های مهاجرتی که نظر سفارت و آفییسر ویزا بسیار حائز اهمیت است،بسیار غیر منطقی خواهد بود به هیچ عنوان در پرونده های مهاجرت و ویزای توریستی تضمینی وجود ندارد و تنها با به کارگیری وکیل مهاجرتی مجرب و نشان دادن علقه مادی و معنوی قوی در کشورمبدأ شخص متقاضی می تواند شانس ویزای توریستی خود را افزایش دهد . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش می تواند شما را در زمینه اخذ انواع ویزاها یاری نماید.

ویزای توریستی یونان و مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی یونان و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.به صورت کلی به منظور اخذ هر ویزایی چگونگی چیدمان مدارک از اهم موارد محسوب می گردد.در اکثریت مواقع چیدمان مدارک و نادرستی نحوه جمعآوری مدارک موجب ریجکتی می گردد،پس توجه نمایید که یا در این رابطه بسیار مطالعه نمایید و یا از متخصصین این امر کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی یونان عبارتند از:

١)پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار  بعد از بایان سفر و حداقل دو صفحه خالی

٢) کپی صفحه ا پاسپورت

٣) شناسنامه و ترجمه آن به زبان انگلیسی

۴) ٢ قطعه عکس رنگی جدید۴ در۶

۵) بلیط رفت و برگشت

۶)رزرو هتل برای کل مدت اقامت

٧)دعوت‌نامه‌ی رسمی: اگر سفرکاری به یونان دارید به طور مثال سمینار و یا حضور در نمایشگاه، باید برای شما دعوتنامه ارسال گردد

٨) گواهی اشتغال به کار و اشتغال به تحصیل

٩)سوابق بیمه‌

١٠) گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حساب به زبان انگلیسی و فارسی با مهر و امضای بانک

١١) بیمه مسافرتی با حداقل تعهد ۳۰ هزار یورو

١٢) رضایت‌نامه‌ی محضری برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی پدر سفر می‌کنند و خانم‌های متاهلی که تنها هستند.

١٣) تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای توریستی به صورت آنلاین

ویزای توریستی یونان و نکات مهم

به جهت اخذ ویزای توریستی یونان باید به  تمامی نکات و احتمالات توجه خاص داشت در ادامه نکات مهم در این باب را مطالعه می نمایید:

 • به منظور اخذ وقت سفارت باید به سایت سفارت یونان مراجعه نمایید. در این صفحه تقویمی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید وقت خود را انتخاب نمایید. (در صورتی که وقتی پیدا نکردید از Stationهای ۲ یا ۳ استفاده کنید تا وقت خالی پیدا کنید).
 • بعد از وارد کردن مشخصات در وب‌سایت، ایمیلی از طرف سفارت که حاوی تاریخ مصاحبه و تایید آن است برای شما فرستاده می‌شود.
 • وب‌سایت سفارت یونان فقط از داخل ایران قابلیت دسترسی را دارا می باشد.
 • از ۳ ماه قبل از زمان سفر می توانید به جهت اخذ ویزا اقدام نمایید. حداقل زمان برای بررسی مدارک و صدور ویزا ۲ هفته می باشد که امکان افزایش این زمان وجود دارد.
 • حضور شخص متقاضی در سفارت یونان به جهت مصاحبه الزامی است.
 • با اینکه گفته می شود مدت زمان صدور ویزا ۲ هفته است اما گاهی اوقات به یک ماه هم می‌رسد.
 • در وب‌سایت سفارت یونان این اخطار موجود است که اگر ویزای توریستی یونان را اخذ نموده و ورود یا خروج‌ از کشور دیگر حوزه‌ی شینگن باشد، سری بعدی درخواست ویزای یونان متقاضی ریجکت خواهد شد