مان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارترمان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارتر

ویزای تجاری آلمان

کشور آلمان جزء چهارمین کشورهایی است که از بهترین شرایط اقتصادی برخوردار است. همین مسئله باعث می شود که بسیاری از افراد خصوصا از کشورهای جهان سوم مانند ایران قصد مهاجرت به این کشور برای داشتن شرایط بهتر کاری داشته باشند. در این حالت شما برای ورود، نیاز به ویزای تجاری آلمان دارید.

ویزای تجاری آلمان نوعی از ویزا است که به دارنده آن اجازه می دهد به مدت 90 روز در طول 6 ماه در آلمان بماند. پس می توان ویزای تجاری آلمان را نوعی از ویزاهای کوتاه مدت در نظر گرفت. این نوع ویزا به کسانی داده می شود که می خواهند برای شروع یک تجارت، حضور در قرارهای کاری و یا بستن قرارداد به آلمان بیایند. در ادامه ما به سوالات رایج شما در این زمینه پاسخ می دهیم :

چه کسانی به ویزای تجاری آلمان نیاز دارند؟

از آنجایی که این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت است، نوع ملیت شما یکی از فاکتورهای اصلی برای تعیین نیاز شما به این ویزا است. در حال حاضر 62 کشور می توانند بدون نیاز به ویزای تجاری آلمان، وارد این کشور و بقیه کشورهای حوزه شینگن شوند.

ویزای تجاری آلمان

اگر شما در ایران زندگی می کنید باید این ویزا را دریافت کنید. برای این کار باید یک سری مدارک خاص را جمع آوری کنید و آن را به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری آلمان ارسال نمایید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تجاری آلمان :

در حالت کلی مدارک مورد نیاز به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شوند که شما باید به دقت آنها را آماده کنید.

مدارک متداول مورد نیاز :

فرم درخواست اخذ اقامت کوتاه مدت

دو قطعه عکس یکسان

گذرنامه ملی معتبر

بیمه درمانی سفر

برنامه سفر (که شامل رزرو پرواز، بلیط هوایی یا سایر وسایل حمل و نقل که شما قصد استفاده از آن را دارید تا به آلمان برسید.)

مدارک نشان دهنده محل اقامت

اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر، در صورت لزوم.)

اثبات وضعیت مالی

مدارک اختصاصی مورد نیاز :

نامه دعوت از طرف شرکای تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی

صورت حساب های بانکی شما از سه ماه گذشته

برنامه دقیق جلسات کاری شما

گواهی ثبت نام شرکت

ویزای تجاری آلمان

فرآیند درخواست ویزای تجاری آلمان :

روند درخواست ویزای تجاری آلمان تقریبا مشابه سایر ویزاهای آلمان است. شما می توانید درخواست ویزا را حداکثر سه ماه قبل از سفر خود و حداقل، سه هفته قبل از سفر ارسال نمایید. برای اعلام درخواست خود باید به یکی از سفارت های آلمان مراجعه کنید. این فرآیند حدود 10 الی 15 روز زمان می برد. اما اگر شرایط خاصی ایجاد شود ممکن است طولانی تر شود. پس دیر اقدام نکنید.

هزینه ویزای تجاری آلمان :  

یک ویزای تجاری آلمان 60 یورو هزینه دارد که هر متقاضی باید برای درخواست ویزا خود پرداخت کند. این مبلغ را می توانید به صورت نقد  در خود سفارت پرداخت کنید.

اعتبار ویزای تجاری آلمان چقدر است؟

این اعتبار بستگی به سفارت خانه ای دارد که آن را صادر کرده است.

یک بار ورود :  این امکان را می دهد که شما فقط یک بار وارد آلمان شوید و به اندازه تعداد روزهایی که در ویزا مشخص شده است در آلمان بمانید.

چند بار ورود : در این حالت می توانید هر چند بار که خواستید وارد آلمان شوید ولی همچنان باید قانون 90 روز اقامت در طول 180 روز را رعایت کنید.

همراهان عزیز امیدواریم با توجه به اطلاعاتی که در مورد ویزای تجاری آلمان در اختیار شما قرار داده شد بتوانید کسب و کار خوبی برای خود راه بیاندازید.