مان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارترمان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارتر

ویزای شینگن آلمان

افراد با توجه به تفاوت اهدافی که برای سفر به آلمان دارند ممکن است به دنبال انواع متفاوتی از ویزای شینگن آلمان (ویزای شنگن آلمان) باشند. با توجه به قرارگیری کشور آلمان در قاره اروپا و حوزه شنگن، شما برای ورود به کشور آلمان نیاز به ویزای شینگن و یا ویزای شینگن آلمان دارید. ویزای آلمان به دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود. در ادامه با مطالعه موارد ذکرشده می‌توانید تصمیم‌بگیرید که کدام یک مناسب سفر شماست.

ویزای اقامت کوتاه‌مدت آلمان

نوعی از ویزای آلمان که فقط مختص تردد در فرودگاه و مناطق مشخصی در اطراف آن‌ محدوده می‌باشد که به آن ویزای کوتاه‌مدت یا ترانزیتی گفته می‌شود. به طور معمول دریافت این ویزا آسان‌تر از دیگر انواع آن است. این نوع از ویزای آلمان معمولاً مورد استفاده افرادی است که برای سفر به کشوری دیگر مجبور به توقف در آلمان هستند. لازم به ذکر است که در شرایطی خاص نیاز نیست که شما برای توقف در فرودگاه‌های کشور آلمان و منطقه بین‌المللی اطراف آن، ویزای آلمان از نوع ترانزیت را دریافت کنید. اگر کارت سبز یا گرین‌کارت (Green Card) داشته باشید یا دارای روادید معتبر کشورهای ژاپن، کانادا، بریتانیا یا آمریکا باشید نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارید. علاوه بر این اشخاصی که دارنده روادید سیاسی هستند یا بستگان اتباع کشورهای عضو اتحادیهاروپا نیز نیازی به دریافت ویزای آلمان از نوع ترانزیت برای تردد در فرودگاه‌ها ندارند.

ویزای شینگن آلمان؛ سه‌ماهه

ممکن است به دلایلی مختلفی از جمله گردشگری در آلمان، بازدید از انواع نمایشگاه‌ها، سفر پژوهشی یا سفر به عنوان ورزشکار نیاز داشته باشید که ویزایی برای اقامت کوتاه‌مدت دریافت کنید که ویزای شینگن آلمان نامیده می‌شود. برای اقامت در این کشور حتی برای بیش از یک ساعت لازم است که این ویزا را تهیه کنید.

ویزای شینگن آلمان ؛ اقامت بیش از سه ماه

تحت شرایط مختلف ممکن است مجبور باشید مدت‌زمان بیشتری را در این کشور اقامت کنید. اقامت بیش از سه ماه در آلمان عوامل مختلفی را در بر می‌گیرد مانند گذراندن دوره‌ای آموزشی پژوهشی که بیش از سه ماه زمان می‌برد یا آن‌که اعضای خانواده یا اقوامتان در این کشور ساکن باشند و بخواهید مدت زمان بیشتری را در کنار آنان بگذرانید. در صورتی‌که بخواهید اقامتی بیش از سه ماه را در کشور آلمان داشته باشید لازم است تا علاوه بر دریافت ویزای آلمان قبل از ورود به این کشور درخواست مجوز اقامت بیش از سه ماه را به سفارت نیز ارائه دهید.

ویزای شینگن آلمانکارت آبی یا بلو کارت (Blue Card) کشور آلمان

در پی کاهش شدید نیروی کار در منطقه اتحادیه اروپا، این تشکل تصمیم‌گرفت تا برای حل مشکل کمبود منابع انسانی اقدام به صدور کارت آبی کند که می‌توان آن را نمونه‌ای از کارت سبز یا گرین کارت (Green Card) کشور آلمان به حساب آورد. این کارت آبی به متخصصان و نیروی کار غیراروپایی اجازه اقامت میان‌مدت در بسیاری از کشورهای اروپایی را می‌دهد. کشور آلمان نیز به دلیل صنعت فعال و پویایی که داشت و در عوض کمبود نیروی کار به ‌طور گسترده از این طرح پشتیبانی کرد و این طرح را به‌عنوان راه‌حلی به متقاضیان ویزای آلمان ارائه کرد. با استفاده بلو کارت یا کارت آبی نیروی کار حرفه‌ای می‌تواند همراه با خانواده خود برای کار به بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان سفر کند. البته این روش می‌تواند کمک زیادی به کسانی کند که به دنبال دریافت ویزای شینگن آلمان برای اقامت‌های بلند مدت خود هستند.

نحوه دریافت کارت آبی یا Blue Card

برای دریافت کارت آبی شما نیازمند دانش و مهارت هستید. از جمله شرایطی که برای دریافت کارت آبی ضروری است به شرح زیر می‌باشد:

  • مدرک تحصیلی مورد تأیید و ارزشیابی‌شده در کشور آلمان
  • قرارداد کاری که حداقل دستمزد سالیانه تعیین‌شده باید به‌طور میانگین در حدود ۴۷۰۰۰ یورو باشد. (ذکر این نکته ضروری است که برای مشاغلی خاص که با بحران نیروی کار مواجه هستند سخت‌گیری کمتر است و این حداقل درآمد برای یک سال برابر ۳۸۰۰۰ یورو است.)
  • تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی
  • بهتر است سن شما کمتر از ۴۰ سال باشد تا شانس‌تان برای دریافت آن افزایش یابد.
  • سابقه کاری خوب نیز از جمله مواردی است که کمک شایانی به گرفتن کارت آبی یا بلو کارت (Blue Card) می‌کند.
    زمینه‌های کاری اهمیت به سزایی در دریافت کارت آبی یا بلو کارت دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به علوم پزشکی، رشته‌های مهندسی گوناگون، رشته ریاضی و علوم رایانه اشاره کرد. این امکان برای شما وجود دارد تا ویزای شینگن آلمان را برای مدت‌زمان شش ماه اقامت دریافت کنید و در مدت مذکور به دنبال شغل مناسب با شرایط مشخص باشید.

اقامت دائم کشور آلمان

اگر پس از دریافت ویزای شینگن آلمان خواستید تا اقامت خود را دائمی کنید پس بهتر است تا از طریق قانونی آن عمل کنید. فردی که موفق به دریافت ویزای آلمان و پیدا کردن شغل مناسب شده‌است، به مدت یک سال مشغول به کار خواهدشد و اگر پس از یک سال درآمد تعیین‌شده را کسب کند می‌تواند کارت آبی دریافت کند که برای سه سال معتبر است. در صورتی‌که فرد بتواند شرایط شغلی و پرداخت مالیات خود را پایدار کند، می‌تواند کارت آبی خود را چند بار دیگر تمدید کند. پس از دو تمدید فرد می‌تواند نسبت به درخواست تابعیت آلمان اقدام کند. معمولاً زمان مورد نیاز برای تبدیل کارت آبی به اقامت دائم بین ۲۱ ماه با داشتن مدرک زبان B1 در بهترین حالت تا ۳۳ ماه متفاوت باشد.

ویزای شینگن آلمان برای تحصیل

از آن‌جایی که مراکز آموزشی آلمان از کیفیت بالایی در آموزش و در سطح جهانی برخوردارند، توانسته‌است تا دانشجویان و دانش‌آموزان زیادی را به خود جذب کند. اضافه‌شدن بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان خارجی یکی دیگر از این دلایل است. یکی از پیش شرط‌ها برای دریافت ویزای آلمان برای ادامه تحصیل، تسلط به زبان آلمانی است. تنها در تعداد کمی از دانشگاه‌های این کشور تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. در صورتی‌که می‌خواهید برای تحصیل در ترم زمستان دانشگاه‌های آلمان اقدام کنید باید درخواست خود را تا ۱۵ ژوئیه ارائه کنید و تاریخ ارائه درخواست برای ترم تابستان تا ۱۵ ژانویه است. مقدمات پذیرش و دریافت ویزای شینگن آلمان حدود یک‌سال و بیشتر زمان می‌برد. پس در صورتی‌که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارید در زمان مناسب نسبت به اخذ آن اقدام کنید.