مان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارترمان آریاسان | خرید اینترنتی بلیط هواپیما, قطار, اتوبوس, تور، هتل،چارتر

ویزای کار یونان

ویزای کار یونان و شرایط عمومی آن

جمهوری یونان کشوری است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است. یونان با کشورهایی همچون مقدونیه، آلبانی، بلغارستان و ترکیه هم مرز می باشد. این کشور از سمت جنوب و شرق از طریق دریا احاطه شده است. نام یونان برگرفته از منطقه یونانی نشین ایونیا می باشد. کشور یونان به لحاظ اقتصادی و منابع فسیلی یکی از کشورهای فقیر می باشد و رکود اقتصادی بالایی در آن وجود دارد این شرایط باعث شده شرایط کار و اقامت کاری در این کشور برای اتباع مهاجر بسیار سخت باشد.

کشور یونان به عنوان یک کشور توسعه‌ یافته یکی از اعضای اتحادیه اروپا که از سال ۱۹۸۱ میلادی به عضویت اتحادیه درآمد و در سال 2001 عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا شد و در سال 1951 نیز به عضویت سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اروپا درآمد و همچنین عضو سازمان هایی مانند آژانس فضایی اروپا می باشد.

کشور یونان دارای حدود 6000 جزیره می باشد که 227 جزیره از آن قابل سکونت می باشد و به لحاظ شرایط آب و هوایی مناسب ثروتمندان بسیاری را به خود جذب کرده است و این امر باعث رشد اقتصادی و تجاری این جزایر شده است.

تولید ناخاض کشور یونان در سال 2018 با 1%افزایش با رشد مواجه بود ولی این امر در سال 2019 روند نزولی داشت که با 1% کاهش رو داشت.

پایتخت یونان شهر زیبای آتن می باشد و واجد پول این کشور یورو است. براساس آخرین آمار شده در مورد جمعیت این کشوردر سال 2018 جمعیت یونان 11،127،907 نفر اعلام شد. مساحت کشور یونان 131،957 کیلومتر مربع می باشد.

ویزای کار یونان و شرایط اخذ آن

شرایط ویزای کار در کشور یونان برای اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این شکل است که فرد باید به واسطه یک ویزای کوتاه مدت 30 روزه وارد یونان شود و با یک کارفرما یا شرکت ارتباط برقرار کند و پس از اخذ تاییدیه اولیه از کارفرما باید به کشور مبدا خود برگردد، طی این مدت کارفرما باید فرم های مورد نیاز را تکمیل نموده و پروسه کارهای اداری را انجام دهد و پیشنهاد شغلی را به اداره OAED یا اداره استخدام نیروی کار و وزارت کار این کشور تحویل دهد. البته کارفرما باید دلایلی ارائه دهد که اثبات کند نیروی کار بومی و اتباع یونان و اتحادیه اروپا وجود ندشته است و دلایل قانع کننده در انتخاب فرد مورد نظر ارائه دهد. در صورت انجام امور اداری فرد متقاضی می تواند با داشتن پیشنهاد شغلی وارد کشور یونان شود.

کارفرمای یونانی باید دعوت نامه رسمی و قرارداد کاری را به سفارتخانه یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی ارسال نماید و به واسطه آن فرد را دعوت به مصاحبه کاری نماید. پروسه اخذ پیشنهاد کاری و انجام مراحل اداری ممکن است یک سال به طول بی انجامد.

افرادی که موفق به اخذ ویزای کار یونان شده اند پس از انجام مراحل ذکر شده می توانند اقامت یک ساله خود را دریافت نمایند البته باید پس از ورود به این کشور درخواست خود را جهت تمدید ویزا ارائه نمایند پس از گذشت 1سال می توانند اقامت خود را در صورت داشتن قرارداد کاری تمدید نمایند. این پروسه در صورتی که به مدت 5سال ادامه داشته باشد فرد می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید. به تبع اخذ اقامت دائم کارت اقامت دائم برای همراهان فرد متقاضی نیز صادر می شود و پروسه اخذ تابعیت در یونان به مدت 7 سال به طول می انجامد. با توجه به شرایط کاری موجود در یونان پیشنهاد ما کشورهایی مانند اتریش و المان و دیگر کشورهای برتر اروپایی می باشد که شرایط کاری و اقامتی مناسبی نسبت به یونان دارند.

ویزای کار یونان و مدارک مورد نیاز ویزای کار یونان

مهاجرت کاری به یونان و اخذ ویزای کار این کشور همانند دیگر کشورها مستلزم ارائه مدارک مورد نیاز اخذ ویزا می باشد که ما به صورت خلاصه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار این کشور را شرح می دهیم تا اطلاعات شما در این خصوص کامل شود.

  • ارائه فرم تکمیل شده ویزا
ارائه پاسپورت و کپی پاسپورت
ارائه حداقل دو قطعه عکس با استانداردهای عکس پاسپورت
ارائه 4 عدد عکس گذرنامه
ارائه گواهی سلامت
گواهی بیمه درمانی
ارائه اسناد محل اقامت
ارائه نامه تمکن مالی که این نامه باید نشان دهنده توانایی فرد در تامین هزینه های خود باشد.
ارائه گواهی پرداخت هزینه مورد نیاز به اداره مالیات
ارائه نامه پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری که از سوی کارفرمای یونانی برای فرد صادر شده است.

ویزای کار یونان و بررسی ویزای همراه

با توجه به قوانین مهاجرتی یونان در صورتی که فردی ویزای کاری خود را اخذ نماید می تواند به همراه خانواده خود وارد این کشور شود البته همراه شامل همسر و فرزندان زیر سن 18 می باشد. بهتر است بدانید ویزای همراه برای اشخاصی که قصد کار در یونان را دارند در صورتی صادر می گردد که فرد متقاضی در ابتدا بتواند در یونان کار مناسب را پیدا نماید و پس از اشتغال به کار شخص متقاضی می تواند درخواست ویزای همراه را نماید و همراهان وی نیز می توانند ویزای خود را دریافت نمایند و وارد کشور شوند.  لازم به ذکر است ویزای همراه در کشور یونان همانند دیگر کشورها شامل همسر قانونی و فرزندان زیر سن 18سال می باشد. در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار یونان شرح داده می شود. لازم به ذکر است که کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع از لحاظ قانونی مجاز نمی باشد. افراد متقاضی که به عنوان همراه قصد اخذ ویزای این کشور و الحاق این کشور را دارند باید مدارک ذیل را ارائه دهند.

  • ارائه مدارک هویتی و شناسایی به همراه ترجمه آنها
    ارائه اسکن پاسپورت هر یک از همراهان
    ارائه گواهی پزشکی و سلامت هر یک از همراهان
    ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
    ارائه اسناد ازدواج به همراه ترجمه آنها
 

ویزای کار یونان و نرخ بیکاری در یونان

یکی از مواردی که افراد متقاضی کار در یک کشور باید در نظر داشته باشند نرخ بیکاری کشور مقصد می باشد. اخذ ویزای کار یونان نیز مستلزم آگاهی از نرخ بیکاری این کشور می باشد. با توجه به نرخ بیکاری بالایی که در یونان وجود دارد شرایط کار و ورود افراد متقاضی کار در این کشور در مقایسه با کشورهایی که اقتصادی قوی دارند و بازار کار مناسبی دارند سخت خواهد بود. نرخ بیکاری که در سال 2018 در یونان اعلام شد 21.07 درصد می باشد.

در نمودار زیر نرخ بیکاری یونان در سال های اخیر را را مشاهده می کنید.

ویزای کار یونان و میزان حقوق در یونان

 اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار یونان را دارند باید از میزان حقوق در یونان اطلاع کافی داشته باشند. چرا که میزان حقوق در این کشور با توجه به ساعت کاری و شغلی که فرد در آن به کار می پردازد کاملا متفاوت می باشد به همین دلیل در این بخش به میزان حقوق در یونان به طور کامل می پردازیم تا بتوانید اطلاعات درستی از میزان حقوق و ویزای کار این کشور داشته باشید. 
حداقل حقوق در کشور یونان در حدود 385 یورو در هر ماه (حداقل حقوق و دستمزد) تعیین شده است و حداکثر حقوق در نظر گرفته شده در ماه 12،595 یورو در ماه (حداکثر حقوق و دستمزد) می باشد. 

بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره کار یونان میزان متوسط حقوق و دستمزد 2،788 یورو در ماه است که این مبلغ بدین معنی است که تقریبا در حدود 50% مردم یونان درآمد ماهانه کمتر از 2،788 یورو را دارند و نیم دیگر از مردم یونان درآمدشان بیش از 2،788 یورو می باشد. در نمودارهای ذیل حداکثر و حداقل حقوق تعیین شده و دریافت شده در یونان خدمت شما عزیزان نمایش داده شده است.

ویزای کار یونان و مشاغل مورد نیاز یونان در سال 2019

با توجه به قوانین صدور ویزای کار در یونان در ابتدا ویزای 30 روزه ای برای فرد متقاضی اعطا می شود که طی این مدت فرد می تواند اقدام به کاریابی و جستجوی کار نماید. در صورتی که طی این مدت فرد بتواند با کارفرمای خود توافق کند باید به کشور مبدا خود بازگردد و درخواست ویزای کار این کشور را نماید. یکی از شرایطی که می تواند به فرد متقاضی در ورود به بازار کار کمک کند اطلاع از شرایط کار و بازار کار و نرخ بیکاری این کشور می باشد. در این خصوص فرد می تواند برای ورود به بازار کار یونان با شرکت های کاریابی این کشور نیز ارتباط برقرار کند این شرکت ها می توانند به افراد متقاضی کمک های شایانی کنند. البته رزومه کاری و تحصیلی فرد نقش مهمی در ورود فرد به بازار کار این کشور دارد و همچنین توانایی فردی متقاضی نیز نقش تعیین کننده ای دارد. در این خصوص موسسات کاریابی زمانی که اقدام به کاریابی برای فرد کردند معمولا با توافق با فرد در قبال کاریابی به مدت 1 الی 2 ماه بخشی از حقوق افرد را به عنوان حق الزحمه اخذ می نمایند.

ویزای کار یونان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در یونان

معمولا افرادی که اقدام به اخذ ویزای کار یونان کرده اند هدف نهایی خود را اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور قرار داده اند. البته در صورتی که فرد وارد بازار کار این کشور شود و پروسه اقامتی خود را رعایت کرده باشد و همچنین اقامت وی هرسال براساس قرارداد کاری که با کارفرما دارد تمدید شود می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید. اخذ اقامت دائم در کشور یونان پس از 5 سال اتفاق می افتد و در صورتی که فرد متقاضی طی این مدت در این کشور به صورت مستمر حضور داشته و کار کرده باشد و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت کرده باشد می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید. پروسه اخذ تابعیت یونان نیز مانند دیگر کشورها پس از اخذ اقامت دائم می باشد. پس از 7 سال اقامت در یونان در صورتی که فرد شرایط لازم جهت اخذ پاسپورت و تابعیت یونان را داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. شرایط لازم جهت اخذ تابعیت یونان همانند دیگر کشور بدین صورت است که فرد باید اثبات نماید که بدهی مالیاتی ندارد. پروسه اقامت و حضور مستمر خود را رعایت کرده باشد و به نوعی در جامعه این کشور ادغام شده باشد به زبان یونانی تسلط کامل داشته باشد. همچنین فرد متقاضی نباید طی مدت اقامت خود در این کشور مرتکب جرم کیفری و جزایی شده باشد. در صورتی که موارد ذکر شده را فرد رعایت کرده باشد می تواند پاسپورت و تابعیت این کشور در صورت تایید نهایی از سوی این کشور دریافت نماید.