بوم گردی شیرین و فرهاد در روستای زرتشتی نشین مزرعه کلانتر در یازده کیلومتری میبد قرار گرفته است. بناهای تاریخی این روستا مانند آب انبارهای قدیمی، آسیاب های آبی و قلعه تارخی مربوط به دوره های پیش از اسلام جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. در گذشته روستای مزرعه کلانتر را به خاطر وجود زیارتگاه های زرتشتی اش هند کوچک می نامیدند.

مجموعه شیرین و فرهاد از نوروز ۹۳ با چایی خانه سنتی در فضای باز شروع به کار نمود و با گسترش و مرمت یک خانه سنتی با اضافه نمودن بخش صنایع دستی و موزه به کار خود ادامه داد و سپس با افزودن بوم گردی به مجموعه شیرین و فرهاد فعالیت خود را گسترش داد.

ساختمان اصلی مجموعه که قدمتی بیش از ۱۵۰ سال قدمت دارد. بوم گردی شیرین و فرهاد با ۲۵۰ مترمربع مساحت از مصالحی مانند خشت خام و کاه گل به سبک معماری یزدی با حیاطی مرکزی ساخته شده است.

این بوم گردی دوباب اتاق چهارنفره، یک اتاق هشت نفره و یک اتاق دو نفره به نام حجله دارد. در اتاق چها نفره آن پستو نیز وجود دارد.

اقامتگاه بومگردی شیرین و فرهاد، جایی با عشق و صفا، به میزبانی عمو شاهرخ و نرگس خانم میزبانان زرتشی اقامتگاه بومگردی هستند که در بدو ورود از شما با چای و کیک زیره پذیرایی میکنند. خانه آنها پر از ابزار تاریخی و دیدنی روستای مزرعه کلانتر و نمادهایی از دین زرتشت است. اقامتگاه بومگردی شیرین و فرهاد در میانه روستای مزرعه کلانتر و نزدیک به آتشکده این روستا قرار دارد.

غذاهای محلی زرتشتی، چای آتیشی و شیرینی های محلی از قسمت های خوشمزه اقامت در این اقامتگاه است که طرفداران زیادی میان میهمانان دارد.

سرویس های بهداشتی و حمام به صورت مشترک و بیرون از اتاق قرار دارد.

تهیه و تنظیم : هیئت علمی و تحریریه اریاسان

منابع :                                                                                                                                                                                           www.tripyar.com