ترمینال فرودگاه بین المللی سالونیک دارای ۳ طبقه ی مجزا است. طبقه‌ ی اول این ترمینال به پروازهای ورودی فرودگاه اختصاص داده شده است.

این پروازها به ۲ بخش پروازهای بین ‌المللی و پروازهای داخلی تقسیم می گردد. طبقه‌ ی دوم این ترمینال به پروازهای خروجی اختصاص داده شده است.

در داخل این طبقه امکاناتی همچون: مرکز خرید و فروشگاه های خرید سوغاتی، گیت های چک این، سالن انتظار برای مراجعین و مسافرین و همچنین وجود چند دفتر نمایندگی که متعلق به شرکت های هواپیمایی است می باشد.

در طبقه ی سوم این فرودگاه، ۲ رستوران بزرگ و کافه و همچنین ۲ سالن مخصوص برای استراحت وجود دارد. در برنامه های توسعه ی این فرودگاه و همچنین کشور یونان این که این فرودگاه را مورد بازسازی قرار دهند در دست اقدام و بررسی است.

طبق برنامه های موجود این فرودگاه را طی برنامه ‌ای دو مرحله ‌ای گسترش می دهند. در مرحله‌ ی اول این برنامه قرار است که باندهای این فرودگاه تعریض شوند، تاکسی های مخصوص و متعلق به فرودگاه افزایش پیدا کنند، امنیت، سهولت و راحتی برای نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر افزایش یابد.

در مرحله‌ ی دوم این طرح نیز قرار است ترمینالی بزرگ ‌تر و مجهزتر به این فرودگاه اضافه گردد. و در نهایت رمپ جدیدی اضافه می گردد که بتواند ۳۶ عدد هواپیما را در خود جای دهد.

با این کار، می تواند سالانه حدود ۸ میلیون نفر مسافر را جا به‌ جا نماید.

 

گردشگری چیستگردشگری همدانگردشگری مشهدگردشگری اصفهانگردشگری اردبیلگردشگری سلامتگردشگری تبریز گردشگری گیلانگردشگری شیرازگردشگری کاشانگردشگری استانبولگردشگری انزلیگردشگری اراکگردشگری ایلامگردشگری استان گیلانگردشگری اطراف اصفهاناز گردشگری سلامتبانک گردشگریجاذبه گردشگریگردشگری بازنشستگانگردشگری بروجردگردشگری بابلسرگردشگری باکوگردشگری بندر انزلیگردشگری بابلگردشگری بوشهرگردشگری بجنوردگردشگری بندرعباسبند ب گردشگریبند ب گردشگری چیستفروش بند ب گردشگریسامانه بند ب گردشگریمجوز بند ب گردشگری فروشیمدرک بند ب گردشگریموضوع بند ب گردشگریآموزش بند ب گردشگریبانک گردشگری بگردشگری پایدارگردشگری پزشکیگردشگری پاوهگردشگری پارسگردشگری پایدار روستاییگردشگری پاکدشتگردشگری تاریخی گردشگری تنکابنگردشگری تفریحیگردشگری تجاریگردشگری حلالگردشگری خراسان رضویگردشگری زیارتی گردشگری زیارتژورنال گردشگریژئوپلیتیک گردشگریگردشگری صنعتیگردشگری صرافیضعف گردشگری ایرانضعف گردشگری در ایرانضرورت گردشگری سلامتضوابط گردشگری سلامتضرورت گردشگری مذهبیگردشگری طبیعتگردشگری طبیعیظرفیت گردشگری ایرانظرفیت گردشگریظرفیت گردشگری در ایرانظرفیت گردشگری مشهدگردشگری غذاگردشگری غذا در ایرانگردشگری فرهنگیگردشگری فرهنگیانگردشگری کودکگردشگری کشاورزیگردشگری لاهیجانگردشگری گیلان رشت گردشگری گیلان تالشگردشگری نوینگردشگری و توسعهگردشگری و محیط زیستگردشگری و توسعه پایدارگردشگری ورزشیگردشگری و میراث فرهنگیگردشگری و اقتصادو گردشگری سازمان میراث فرهنگیگردشگری و معنویتگردشگری هوشمندگردشگری های مشهدگردشگری هرمزگانگردشگری هندگردشگری همراه بانکگردشگری هاگردشگری یک روزهرشته ی گردشگریرشته ی گردشگری در دانشگاهرشته ی گردشگری در هنرستانگردشگری 2020

تهیه و تنظیم : هیئت علمی و تحریریه آریاسان

منبع : www.eligasht.com