مسیر جنگل لوه مسیری بسیار زیبا و در راه گلستان به خراسان است. آبشار لوه در استان گلستان واقع است. این آبشار نزدیک شهرستان گالیکش است و برای رسیدن به آن باید از گرگان به سمت مشهد برانید خود مسیر گالیکش به لوه نیز بسیار زیباست زیرا در نزدکی جنگل گلستان است.
اولین آبشاری که توانسته خودش را در بین آبشارهای بزرگ کشور مطرح کند لوه است. این آبشار در فاصله ۱۴ کیلومتری غرب پارک ملی گلستان و در جنوب روستای لوه در شهر گالیکش قرار دارد و مجموعه آبشارهایی به همین نام نیز در اطراف آن است.
از تقاطع راه اصلی تا این آبشارها نزدیک به ۵ کیلومتر فاصله است. مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به ‌صورت پلکانی تشکیل شده که هر کدام آنها، حوضچه‌هایی را تشکیل داده‌اند. ارتفاع  این آبشار به 75 متر میرسد. همجواری این آبشار با پارک ملی گلستان و شاهراه تهران- مشهد، در کنار طبیعت زیبا و هوای لطیف آن، ارزش جهانگردی ویژه‌ای به آن بخشیده است.
طبیعت زیبای گلستان دیدنی های بسیاری دارد ولی جنگل زیبای لوه و آبشار آن چیز دیگری است که تنها با حضور و لمس آن می توان لذت واقعی طبیعت این منطقه را درک کرد. این آبشار در روستایی به همین نام در بیست کیلومتری شرق گالیکش واقع شده و هرساله بازدید کنندگان بیشماری دارد. آبشار لوه در امتداد یک شیب پلکانی به صورت طبیعی از صخره ها فرو می ریزد و دارای پنج طبقه است که در داخل دره ای به عمق 35 متر و پوشیده از درختان جنگلی از قبیل ممرز، افرا توسکا واقع شده و در فصول بهار و تابستان، محیط زیبایی برای استراحت مشتاقان طبیعت فراهم می کند. همجواری این آبشار با پارک ملی گلستان و بزرگراه ارتباطی مشهد مقدس، ارزش توریستی ویژه ای به آن بخشیده است.
آبشار لوه و آبشار کوه سنگی که در فاصله دو کیلومتری جنوب روستای لوه و در ۲۴ کیلومتری شرق گالیکش واقع شده اند، در صورت توجه و سرمایه گذاری می توانند از مناطق خوب گردشگری استان گلستان باشند.
تبلیغات در خصوص این آبشار چندان زیاد نیست تنها یک تابلوی رنگ پریده ابتدای روستای لوه، اما اکثر آنهایی که راهی این روستا و آبشارش می‌شوند از طریق دوستان و آشنایان و یا بصورت اتفاقی راهی به این جنگل یافته‌اند که با توجه به زیبایی بی نظیر این آبشار به نظر می‌رسد می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری شهرستان و حتی استان گلستان باشد.
دوربین عکاسی و فیلم برداری، تجهیزات ایمنی، لباس مناسب و غذابی کافی برا مراجعه به لوه به همراه داشته باشید. در ضمن از ریختن زباله های خود در این جنگل بکر خودداری کنید و در صورت مشاهده زباله برای کمک به محیط زیست پلاستیک برای جمع آوری زباله ها به همراه داشته باشید.

تهیه و تنظیم : هیئت علمی و تحریریه اریاسان

منبع :                                                                                                                                                                                       www.tripyar.com